Miód manuka: właściwości i zastosowanie

Należy zdawać sobie sprawę, że miód manuka jest prawdziwym hitem jeżeli chodzi o naturalne produkty o prozdrowotnym działaniu (https://www.bee.pl/9172-miod-manuka). Koniecznie trzeba także zdawać sobie sprawę, że miód ma doskonałe opinie. Miód nie tylko nazywany jest bardzo często płynnym złotem, rekomendowane jest również, by znajdował się praktycznie w każdej domowej apteczce. 

Pochodzenie miodu manuka

Nie wszyscy mają świadomość, że nazwa omawianego miodu wywodzi się z języka Maorysów. Warto wiedzieć, że dosłownie oznacza “miód z drzewa herbacianego”. Ponadto należy zdawać sobie sprawę, że Maorysi zaliczani są do do grupy etnicznej, która jako pierwsza stosowała miód manuka w leczeniu. Trzeba również zaznaczyć, że krzew manuka, z którego później wytwarzany jest miód pochodzi z Nowej Zelandii. Jego świetne właściwości doceniane są obecnie praktycznie na całym świecie.

Właściwości miodu manuka

Miód Manuka wyróżnia się przede wszystkim niezwykle unikalnymi właściwościami. W porównaniu do podobnych produktów zawiera w swoim składzie stosunkowo wysoką zawartość MGO (methylglyoxalu). Decyduje on bowiem o tym, jak dużymi właściwościami leczniczymi będzie charakteryzował się dany miód. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że tradycyjny miód będzie posiadał maksymalnie do 10 mg MGO na 1 kilogram. Natomiast w omawianym miodzie manuka stężenie jest od 10 do nawet 50 razy większe. 

Zastosowanie miodu manuka

Warto mieć świadomość, że miód manuka przeważnie można kupić w 500 gramowym słoiczku. Produkt charakteryzuje się zdecydowanie większym zastosowaniem niż mogłoby się wydawać. Bardzo korzystnie oddziałuje na pracę układu pokarmowego. Reguluje także florę bakteryjną jelit. Miód pozwala również bardzo efektywnie pozbyć się licznych gazów powstających przy zaleganiu zarówno fermentujących, jaki i niestrawionych resztek pokarmu. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że przy wykorzystaniu miodu manuka leczone są liczne dolegliwości, do których koniecznie trzeba zaliczyć wrzody żołądka. Omawiany rodzaj miodu wspiera także organizm w walce z licznymi bakteriami, które mogą wpłynąć na infekcję układu pokarmowego.

Jak spożywać miód manuka?

Miód manuka zdecydowanie najlepiej zda egzamin, gdy będzie spożywać się od dwóch do trzech łyżeczek dziennie, rano, wieczorem czy na czczo. Warto także zaznaczyć, że bez żadnego problemu można zdecydować się na włączenie produktu do pokarmów czy rozpuszczenie w szklance wody z sokiem z cytryny. Osoby, które są zainteresowane stosowaniem miodu do kuracji przeciwtrądzikowych powinny nakładać go na leczone miejsca od dwóch do trzech razy dziennie.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com